PSE 2016: O-živení k chvále

Milí priatelia,

dovoľte mi srdečne Vás pozvať na tohoročné stretnutie všetkých, ktorí majú túžbu oslavovať nášho Pána Boha, na v poradí už 31. ročník hudobného festivalu Pieseň v službe evanjelia.

Tentoraz by sme chceli spoločne Pána Boha chváliť a vyzdvihnúť dielo, ktoré v našich životoch koná Duch Svätý. Názov tohtoročného PSE-čka je: O-živení k chvále. Boh nás Duchom Svätým oživuje a zároveň živí k oslave Pána Boha. PSE 2016

Hlavným hosťom nášho festivalu bude človek zo samotnej duše hudobného priemyslu, ktorého Duch Svätý oživil a oslobodil od života závislostí pre misionársku prácu v Európe. Tito Rodrigez Charneco sa so svojím príbehom podelí nielen s účastníkmi festivalu, ale bude mať aj príležitosť stretnúť sa s mladými ľuďmi v Banskej Bystrici.

Vo štvrtok 9. júna bude rozprávať svoj životný príbeh a zahrá aj niekoľko skladieb. V piatok večer bude v modlitebni na Rudlovskej ceste rozprávať o misijnej práci, ku ktorej ho Duch Svätý povolal a v sobotu bude hlavným hosťom a rečníkom hudobného festivalu. Okrem neho budú hosťami tohoročného PSE aj Ľudo Vladár – spevák a misionár, ktorý sa s nami v rámci svojho bloku podelí o svoje skúsenosti, ktoré prežíva v blízkom vzťahu s Pánom Bohom. Tretím hosťom, ktorý bude mať počas poobedia svoj blok chvál a skúseností sú členovia adventistického zboru v Rakúsoch.

V druhej časti poobedňajšieho zhromaždenia by sme chceli dať priestor Vám, milí naši priatelia. Modlíme sa o to, aby Vás Duch Svätý viedol, keď sa budete rozhodovať, ako sa do: “O-živení k chvále” zapojíte aktívne. Chceme Vás povzbudiť k tomu, aby ste prišli ako chváliace deti nášho Otca a okrem piesní, z ktorých ako z kvietkov vytvoríme prekrásnu kyticu chvály, ste sa s nami podelili aj o Vaše prežívanie a oživovanie Duchom Svätým. Modlíme sa, aby Vám Pán Boh dal múdrosť a chuť zdieľať sa s ostatnými účastníkmi o Božom vedení vo Vašom živote. Prihlásiť svoje príspevky môžete na: piesenevanjelia@gmail.com. Viac informácii, či možnosť diskusie nájdete na facebookovej stránke a tiež na http://pse.casd.sk .

Budeme tiež radi, ak toto stretnutie prispeje k budovaniu vzájomných vzťahov a priateľskej atmosféry, ktorá je tiež výsledkom našej ochoty nechať sa oživiť Jeho Duchom. Sme veľmi radi, že Vás v rámci festivalu budeme môcť pozvať aj na spoločný obed.

Veríme, že vďaka mocnému Božiemu priznaniu spoločne prežijeme na vlastnej koži, čo to znamená byť oživení Duchom Svätým k chvále. Modlíme sa, aby Vás oživil aj živil pri príprave Vašich piesní a svedectiev, ktorými budeme spoločne chváliť Pána Boha. Program sa tento rok nebude vysielať online ani nebudeme zabezpečovať video nahrávanie.

Predpokladaný program:

9. jún 2016
“Oživenie jazz-mana” – životný príbeh Tita Charneca, 18:00, Evanjelický spolok, Horná 21

10. jún 2016
“Oživenie misionára” – životný príbeh Tita Charneca, 18:00, Modlitebňa CASD, Rudlovská cesta 37

11. jún 2016
9:30 – Chvály za oživenie v Duchu Svätom
10:30 – Kázanie z Božieho slova: Tito Charneco
12:00 – Spoločný obed (kapustnica s chlebom)
14:00 –  1. časť (blok 1: Tito Charneco, blok 2: Ľudo Vladár, blok 3: Rakúsy)
16:00 – 2 časť: blok chvál a piesní zo zborov
17:30 – Ukončenie hudobného festivalu
od 19:00 – spoločenstvo pre tých, ktorí sa neponáhľajú domov