Modlitebný týždeň kresťanského domova 2018

Národný týždeň manželstva 2018V dňoch 12. – 18. februára 2018 prebehne Modlitebný týždeň kresťanského domova.

Pre tohtoročný týždeň sme zvolili tematiku „Manželstvo bez mýtov.“ Okrem mýtov, že manželstvom končí dobrý sex a že vás ďalej čaká len väčšia a väčšia nuda, obkolesuje manželstvo veľký počet moderných mýtov. Svadba je jediný doživotný trest, kde vám nepomôže dobré správanie. Manželstvo nie je lotéria, v tej sa aspoň niekedy vyhráva. Aj ženatý môže byť šťastný, len sa to nesmie dozvedieť manželka. Manželstvo je prechod od slova smieť ku slovu musieť. Kto z nás nepočul veľký počet podobných vtipov a narážok, ktoré akoby naznačovali, že sobášom končí všetka romantika, zábava, záujem o druhého, šťastie, sloboda atď. Ale nie je to všetko trochu inak?

Oddelenie služby rodinám pre vás na danú tematiku pripravilo inšpiratívne materiály a na stránkach Hope TV bude dostupný cyklus programov, v ktorom o manželských mýtoch s autormi prednášok pohovorí moderátor. Prednášky si pred spaním ako manželia môžete čítať alebo sledovať na Hope TV. Predovšetkým sa teda tento týždeň venujte jeden druhému a do tejto idylky zapojte aj svoje deti.

Poteší nás, keď sa nad posolstvom tohtoročných prednášok spolu s manželskými pármi a rodinami vo svojich zboroch zamyslíte, prípadne k nim pozvete i svojich priateľov a verejnosť.

Prednášky si môžete stiahnuť tu.